SKÅL

Porslin, Kina, 1900-tal.

Blomsterdekor mot gul fond. Diameter 12, höjd 5 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Färgbortfall. Krackelyr. Smärre nagg på fotringen.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

+46-767 781044
emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    810
    82 EUR
    101 USD

    Budhistorik (16 bud)
    2 8 jan 21:19810SEK
    1 8 jan 21:17760SEK
    2A 8 jan 21:17711SEK