SKÅL

Porslin, Kina, Mingdynastin (1368-1644).

Dekor i underglasyrblått. Diameter 10 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Tillverkningsdefekter. Nagg på fotringen.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

+46-767 781044
emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    1 608
    163 EUR
    200 USD

    Budhistorik (19 bud)
    5 9 jan 22:121608SEK
    3A 9 jan 22:121508SEK
    3 9 jan 22:121500SEK