SOCKERSKRIN, silver, Österrike-Ungern 1800-tal.

Oval form med vridna åsar. Fyra kulfötter. Längd ca 13 cm. Bredd ca 12 cm. Höjd 11 cm. Vikt ca 374 g. Nyckel finns.

otydliga stämplar. Bristning på locket. Slitage.

Utropspris
2 500 SEK