TALLRIKAR

5 st, samt MUGG, porslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).

Famille rose.
Tallrikar diameter 23 cm.
Mugg höjd 15,5 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Mugg med lagningar. Fotringsnagg. Spricka.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

+46-761 262157
emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 422
    246 EUR
    302 USD

    Budhistorik (6 bud)
    314 jan 13:102422SEK
    2A14 jan 13:102222SEK
    2A14 jan 13:102200SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes