HANS J WEGNER

Fåtölj, "Ox-Chair", Erik Jorgensen, Danmark. 2000-tal.

Fast stoppad läderklädsel med brun nyans. Förkromat underrede. Sitthöjd ca 33 cm. Etikettmärkt undertill.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Underrede med enstaka märken. Några fläckar.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H124

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christopher Stålhandske

Christopher Stålhandske

+46-708 191258
christopher.stalhandske@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 35 000 SEK

    Slutpris

    36 000
    3 677 EUR
    4 440 USD

    Budhistorik (22 bud)
    1016 jan 16:5336000SEK
    9A16 jan 16:5335007SEK
    915 jan 05:4434000SEK
    Acceptpris på 28 000 SEK uppnåddes