BORDSUR, 1900-tal,

BORDSUR, 1900-tal,

sten och mässing, urhuset krönt av urna. Emaljerad urtavla bakom glas med polykrom dekor av målade blommor.Höjd ca 41 cm, längd 31 cm.

Verknr 62330. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK