K-E PALMBERG, servisglas, 78 st, tenn, Alton, 1970/80-tal.

16 vinglas (höjd 15 cm), 16 starkvinsglas (höjd 12 cm), 18 snapsglas (höjd 7,5 cm), fyra ölstop (höjd 11 cm), 16 selterglas (höjd ca 6 cm) samt åtta bägare (höjd 5,5 cm).

Bucklor. Slitage.

Utropspris
1 500 SEK