BORDSPENDYL, förgylld brons, empire, 1800-talets början.

Rektangulär sockel med dekor av bevingade figurer, lyra och girlander. Runt urhus med akantusdekor. Vitemaljerad urtavla. Pendel. Höjd 29 cm.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Ytskikt med slitage. Urtavla med sprickor. Nycklar saknas.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss