IB KOFOD LARSEN, matgrupp, 5 delar, Seffle Möbelfabrik, 1960-tal.

Jakaranda samt i faner. Rund form. Diameter 118 cm. Höjd 73 cm. 2 iläggsskivor, 118x40 cm x2.
Sitthöjd ca 44 cm.

Slitage. Torkat läder på sitsarna. Iläggsskivorna med mörkare i färg.
Mindre hack/märke i bordsskivan.

CITES-intyg, giltigt inom EU, medföljer.

Utropspris
15 000 SEK