SLAGLÅSPISTOLER, ETT PAR, Belgien, 1800-talets mitt
Runda, rosdamaskerade och brunerade pipor. Stock i valnöt. Stålbeslag med graverad bladdekor. Utfällbara avtryckare. Kaliber ca 10 mm. Pipans längd 8 cm, total längd 18 cm. Originallåda med verktyg.
Smärre slitage. Lådans nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.