Skinn, fodrat med "PRADA" märkt tyg. Detaljer i guldfärgat metall. Två innerfack, varav ett dragkedsförsett. Namntag. Märkt "Prada Milano". Dustbag medföljer. Mått ca 38 x 36 x 9 cm.
Bruksskick. Ställvis hårdare slitage. Delvis påmålad färg på slitna områden.