Dekor i underglasyrblått
2 st tallrikar, diameter 22,5 cm.
Skålfat, diameter 21 cm.
Djuptallrik, diameter 23 cm.
Underfat till smörterrin, längd 21 cm.
Fiskfat, längd 40 cm. Bredd 32 cm.
Märken. Slitage. Nagg. Tillverkningsdefekter. Fiskfat med lagningar.