SKRIVBORD, Italien, 1900-talets andra hälft.

Lackerat / plastbehandlat lönnfaner. Lådor och skjutdörr med bakomliggande hyllinredning i glas, längd 213 cm. Bordskivans längd 200 cm, bredd 100 cm, höjd 71 cm.

Slitage, ställvis hård. Repor samt färgrepor. Spricka i bordsskiva. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK