Flintgods med växtdekor samt mässing. Fyra tappar. Längd ca 68 cm, bredd ca 30 cm, höjd ca 64 cm.
Bruksskick. Anlupen metall. Krackelyrer. En tapp något löst sittande. Ej funktionstestad.
Har enligt uppgift suttit på ett café i Bryssel.