ÖLTAPP, jugendstil, 1900-talets andra hälft.

Flintgods med växtdekor samt mässing. Fyra tappar. Längd ca 68 cm, bredd ca 30 cm, höjd ca 64 cm.

Bruksskick. Anlupen metall. Krackelyrer. En tapp något löst sittande. Ej funktionstestad.

Proveniens

Har enligt uppgift suttit på ett café i Bryssel.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

369. Peter Frie, Utan titel.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK