LÄSBORD, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Ekfaner. Två individuellt höj- och sänkbara skivor. Större skivan också vridbar. Benställning av kromat stålrör på trissor. För sängbruk. Skivorna 37x60 respektive 30x23 cm. Bredd 85, djup 64 cm.

Smärre fläckar.

Utropspris
2 000 SEK