BORDSUR, John Warmink, Nederländerna, 1900-talets mitt.

Valnötsfodral med mässingbeslag. Urtavla med månfaser. Höjd 26 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad. Plakett med dedikation på baksidan,

Utropspris
150 EUR