Rött läder med nitar i gulmetall. Med löstagbar axelrem. Utvändigt en ficka med dragkedja. Foder i svart tyg. Invändigt en ficka med dragkedja. Märkt "BALENCIAGA PARIS" samt numrering. Avtagbar spegel medföljer. Ca 33 x 22 x 6 cm.
Slitage. Märken, smärre skinnskador