SKRIVBORD, 1900-talets första hälft.

Målat. Uppsats med dörr samt hyllplan. Två lådor i sarg. Raka avsmalnade ben. Bredd 90, djup 60, höjd 98 cm.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Färgbortfall. Nyckel saknas.

Utropspris
2 500 SEK