DOSOR, 2 st, försilvrad metall resp. agat, 1800-tal.
En rund dosa med invändig förgyllning, dekor av genrescen. Diameter 7,5 cm. En rektangulär dosa av agat med fasetterad botten, fällbart lock. Längd 7 cm.
Slitage. Nagg. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.