FIGURINER

4 st, parian, delvis Gustafsberg, sekelskiftet 1900.

"Gosse med fluga" (daterad 1917), byst, "Neapolitansk fiskargosse" (daterad 1914) samt gosse som tar ac strumpa (daterad 1917). Höjd 25- 26 cm.

Konditionsrapport

Ytslitage. Gosse med skadad hand samt lutan med skada. Gosse med strumpa med omfattande lagningar.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V14

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 700
    169 EUR
    209 USD

    Budhistorik (5 bud)
    1A12 feb 22:121700SEK
    212 feb 22:121600SEK
    1A12 feb 22:091500SEK