FIGURINER, 4 st, parian, delvis Gustafsberg, sekelskiftet 1900.

"Gosse med fluga" (daterad 1917), byst, "Neapolitansk fiskargosse" (daterad 1914) samt gosse som tar ac strumpa (daterad 1917). Höjd 25- 26 cm.

Ytslitage. Gosse med skadad hand samt lutan med skada. Gosse med strumpa med omfattande lagningar.

Utropspris
2 000 SEK