SPEGEL, AB Glas och trä, Hovmanstorp, 1900-talets andra hälft.

Spegelglas med slipade kanter, fästade med nitar. Ram i trä. Etikettmärkt. Höjd 115 cm, bredd 82 cm.

Bruksslitage. Repa i foliering.

Utropspris
1 500 SEK