Fanerat med mahogny. Jalusi samt lucka med bakomliggande fack och lådor. En låda under lucka. Längd 35, bredd 25,5, höjd 18 cm. Nyckel finns.
Slitage. Fanerskador. Torrsprickor. Repor.