MATSALSBORD, omkring år 1900.

MATSALSBORD, omkring år 1900.

Mahogny. Tre delar med ben. Fanerade skivor. Tre iläggsskivor, längd 41, 59 samt 81 cm. Table lenght 321 cm. Width 137 cm. Height 75,5 cm.

Slitage. Skador. Torrsprickor. Fläckar. Lagningar. Två iläggsskivor i betsad furu.

Utropspris
5 000 SEK