TESERVISDELAR

12 delar, flintgods, "Ostindia", Rörstrand, 1900-tal.

Fem tekoppar med fat. Höjd 6 cm.
Sex assietter. Diameter 16 cm.
En tekanna. Höjd 12 cm.

Två extra koppar samt ett extra fat (annorlunda utformning medföljer).

Konditionsrapport

Slitage. Mindre tillverkningsdefekter.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L22

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 510
    152 EUR
    190 USD

    Budhistorik (9 bud)
    812 feb 10:561510SEK
    7A12 feb 10:561410SEK
    712 feb 10:281400SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes