Svärtat trä samt riklig intarsiadekor. Vändbar samt avtagbar skiva. Bakomliggande filtskiva, spel samt roulette. Längd 93, bredd 93, höjd 75 cm.
Slitage. Ej funktionstestad. Märken. Repor.