RESEUR I ETUI, Frankrike, omkring år 1900.

Stomme av mässing med infällda fasettslipade glasplattor. Överdel med handtag, total höjd 14,5 cm. Mått i schatull 10x10x14 cm.

Konditionsrapport

Urtavlan med skada i övre högra hörn. I övrigt med smärre slitage. Fodralet med smärre skador. Ej funktionstestad. Nycklar saknas.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Rikard Klev

    Rikard Klev
    Värderare / Specialist modern konst

    rikard.klev@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss