RESEUR I ETUI

Frankrike, omkring år 1900.

Stomme av mässing med infällda fasettslipade glasplattor. Överdel med handtag, total höjd 14,5 cm. Mått i schatull 10x10x14 cm.

Konditionsrapport

Urtavlan med skada i övre högra hörn. I övrigt med smärre slitage. Fodralet med smärre skador. Ej funktionstestad. Nycklar saknas.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss