URNA

Porslin, Kina, 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått av blommor och fågel Fenix. Höjd ca 34,5 cm.

Konditionsrapport

Sedvanligt slitage. Tillverkningsdefekter. Nagg. Bränningssprickor. Senare trälock.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - Q2

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    17 611
    1 776 EUR
    2 226 USD

    Budhistorik (49 bud)
    10A11 feb 15:1817611SEK
    1111 feb 15:1817111SEK
    10A11 feb 15:1716611SEK