STOLAR, ett par, rokoko 1700-tal, en stämpelmärkt; ANG(?)

Svängda sarger och ben, lösa stoppade ryggbrickor och sitsar. Bronderade.

Förstärkningar. Senare målning. Fläckar. Färgbortfall. Slitage. Löst sittande ryggbrickor.

Utropspris
4 000 SEK