STOLAR

Ett par, rokoko 1700-tal, en stämpelmärkt; ANG(?).

Svängda sarger och ben, lösa stoppade ryggbrickor och sitsar. Bronderade.

Konditionsrapport

Förstärkningar. Senare målning. Fläckar. Färgbortfall. Slitage. Löst sittande ryggbrickor.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - H9

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Fritz Strandberg

Fritz Strandberg

fritz.strandberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 500
    353 EUR
    442 USD

    Budhistorik (19 bud)
    1212 feb 11:343500SEK
    1112 feb 11:343300SEK
    10A12 feb 11:343200SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes