GOLVURNA MED LOCK, porslin, Kina, Qingdynastin, Omkring år 1900.

Dekor av bladslingor i underglasyrblått. Locket med en krönande fohund. Höjd ca 45 cm.

Slitage. Sprickor. Lagningar. Mindre nagg.

Utropspris
1 500 SEK