FRUKTBESTICK

6+6 st, silver, Mappin Brothers, Sheffield, 1899.

Skaft i pärlemo. Dekorerade silverblad. Se knivar och sex gafflar. Längd ca 16- 20 cm. I mahognyfanerat etui med textilklädd insida samt metallbeslag utanpå.

Konditionsrapport

Bruksskick. Repor. Mindre nagg på skaft. Synliga limrester i skaftens fästen, möjligen senare limmade. Etui med fläckar. Nycklar saknas.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V3

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 000
    99 EUR
    122 USD

    Budhistorik (3 bud)
    1 7 feb 08:161000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes
    1 7 feb 08:16800SEK
    1 7 feb 08:16500SEK