Rödlackerade. Stommar i kromad metall. Etikettmärkta.
Bruksskick. Lagningar i plastfästen under sitsar. En med fläckar. Märken på ryggarnas kant efter stapling. Skrivbrickor att fästa på armlänen saknas.