MATGRUPP

5 delar, 1960-tal. Cites-intyg medföljer.

Fanerad med palisander. Fyra stolar med randig klädsel. Bord med två iläggsskivor, längd 110+30+30 cm, bredd 110 cm, höjd 73 cm.

Konditionsrapport

Bruksskick. Märken och repor. Ställvis blekt. Några fanerskador på iläggsskivor, en stol och bordets sarg. Senare klädsel.

Om Cites
CITES-intyg medföljer
Läs mer om CITES-bestämmelser här
Proveniens
Inköpt på Möbelcentralen i Halmstad 1971

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss