MATGRUPP, 5 delar, 1960-tal. Cites-intyg medföljer.

Fanerad med palisander. Fyra stolar med randig klädsel. Bord med två iläggsskivor, längd 110+30+30 cm, bredd 110 cm, höjd 73 cm.

Bruksskick. Märken och repor. Ställvis blekt. Några fanerskador på iläggsskivor, en stol och bordets sarg. Senare klädsel.

Proveniens

Inköpt på Möbelcentralen i Halmstad 1971

Utropspris
2 000 SEK
Om Cites