1013055

SKRIVBORD, Rokoko, 1700-talets andra hälft.

Svärtat. En låda i sarg. Skivan med uppsats, snäpplås. Beslag av mässing. Svängda ben. Längd 119. Bredd 71. Höjd 95,5 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Ett lås saknas i dörr till uppsats. Lagad skiva. Renoverat och omarbetat, kompletterat med bl a senare målning, del av skiva, lådbotten. Ursprungligen ej tillhörande uppsats. Del av skiva med lagning.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H142

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Christian Olsén

    Christian Olsén
    Chef inlämning Västberga

    christian.olsen@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss