BRODERI samt ROCK, siden. Kina, omkring 1900-tal.

Broderi med motiv av drakar bland moln, längd ca 130 cm, bredd 72 cm.

Rock i rött silkestyg, med motiv av växtligheter, längd 91 cm.

Slitage, lösa trådar, smärre kantskador, hål. Omgjorda och omsydda.

Utropspris
1 500 SEK