Broderi med motiv av drakar bland moln, längd ca 130 cm, bredd 72 cm.
Rock i rött silkestyg, med motiv av växtligheter, längd 91 cm.
Slitage, lösa trådar, smärre kantskador, hål. Omgjorda och omsydda.