SKÅLAR, 2 st, TALLRIKAR, 4 st samt KANNA, porslin, Kina och Japan, 1700-, 1800 samt tidigt 1900-tal.

Skålar längd 33 och 38 cm.
Tallrikar diameter 22,5 - 25 cm.
Kanna höjd 14 cm.

Slitage med sprickor, nagg och lagningar.

Utropspris
1 500 SEK