SALTKAR

Ett par, kompaniporslin, Kina, Qianlong (1736-1795).

Dekor i underglasyrblått i form av blomster. Höjd 6. Diameter 8 cm

Konditionsrapport

Nagg. Slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - C1

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Ribeiro

Maria Ribeiro

maria.ribeiro@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 700
    171 EUR
    214 USD

    Budhistorik (11 bud)
    516 feb 15:301700SEK
    1A16 feb 15:301600SEK
    115 feb 19:461500SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes