BO NOTINI, soffbord med belysning, Glössner, Stockholm, 1940-tal.
Stommen fanerad med björk. Skivan av delvis frostat glas med rik dekor. Vid kanten märkt GLÖSSNER NOTINI. Diameter 100, höjd ca 55 cm.
Slitage. Märken. Skivan med några mindre ytliga kantnagg. Ej funktionstestad. Vid stommen några Fanerskador.