MATSERVIS

Porslin 75+5 delar, "Reimari" Inkeri Leivo för Arabia.

11 st mattallrikar, 2 st med nagg.
10 st förrättstallrikar,
10 st djupa mattallrikar,
15 st assietter,
2 st såskannor,
1 st terrin med lock.
3 st serveringsskålar i olika storlek. diameter 16-21 cm.
2 st ovala serveringsfat, längd 36 cm.
3 st oval djupa serveringsfat, längd 34-38 cm.
1 st mjölkkanna.
6 st kaffekoppar med fat +5 fat.
11 st kaffe-/tekoppar med fat.

Konditionsrapport

Slitage. Två mattallrikar med nagg.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johan Lundberg

Johan Lundberg

johan.lundberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss