Grönmålad metall, kupan invändigt vit. Kupans diameter ca 18 cm. Tillverkarens dekal. Längd utdragen ca 105 cm.
Ej funktionstestad. Repor med färgförlust. Slitage och ytsmuts. Buckla i kupan.