10 blå mattallrikar, diameter 23 cm. 9 vita tallrikar, diameter 19 cm. 11 vita skålar, diameter 18,5 cm. 2+1 blå serveringsfat, längd 34-40 cm.
Smärre slitage. Obetydligt nagg.2 tallrikar med nagg medföljer.