LJUSKRONA, Venetiansk stil, 1900-tal.

Metallstomme klädd med glas och med glasprismor. Åtta ljuspunkter. Diameter ca 73, höjd 55 cm.

Smärre slitage, obetydliga nagg. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK