Betsat lövträ samt idegran. Löstagbar bricka med fällbara kanter. Kopplad benställning. Utfällda mått, längd 136,5, bredd 93,5, höjd 49,5 cm.
Bruksslitage. Repor. Fläckar. Ostadigt. Stötmärken/mindre skador.