Ek. Bordsskiva med kant. Jalusi- och skjutbara dörrar med bakomvarande låd- och hyllinredningar. Tre utdragbara skivor. Längd 190 cm, bredd 95 cm, höjd 77 cm. Nyckel finns.
Slitage och repor. Mindre skador. Bricka vid lås och två knoppar saknas. Trög utdragbar skiva.