Delbart. Fanerat med mahogny. Benavslut i form av claw and ball. Låda i sargen. Hurtsar med bakomliggande låd- och hyllinredning. Glasskiva medföljer. Längd 150. Bredd 80. Höjd 77 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Blekt. Smärre skador. Mittlåda samt sarg lös.