PARTI PORSLIN, 5 delar, Kina, 1700-och 1800-tal.

Tre tallrikar. Diameter 22,5-25 cm.
En kopp med fat. Höjd 5 cm.
En skål. Längd 24 cm.

Glasyrmistor. Nagg. Nötta kanter. Bruksslitage. Avslag på ena tallrikskanten. Skålen saknar lock.

Utropspris
1 500 SEK