Tre tallrikar. Diameter 22,5-25 cm.
En kopp med fat. Höjd 5 cm.
En skål. Längd 24 cm.
Glasyrmistor. Nagg. Nötta kanter. Bruksslitage. Avslag på ena tallrikskanten. Skålen saknar lock.