SKRIVBORD, rokoko, 1700-talets mitt.

Fanerat med valnöt. Låda i sargen. Skiva klädd med grönt läder. Beslag av mässing. Bredd 118,5. Djup 68,5. Höjd 92 cm. Nyckel finns.

Renoverad. Kompletterad. Blekt. Fanerskador och fanerbortfall. Smärre slitage. Märken. Torrsprickor. Nyckel finns.

Utropspris
12 000 SEK