Design
1021530

SIDEBOARD m ÖVERDEL, "RY-20" Hans J Wegner för Ry Möbler, Danmark, 1960

Stämpelmärkt #20, 5 feb 1960, RY. Teak. Överdel med skjutdörrar och bakomliggande hyllor. Underdel med 3+3 lådor. L 180, B 50 (överdel b 38), H 180.

Mindre slitage, Gott skick. Ngra skrapmärken och fläckar. Ena bakre staget m lagning, professionellt utförd-

Utropspris
8 000 SEK