KOPPAR, 12 st, silver, Ryssland, olika modeller, merparten 1700-tal.

Kopp 1: Moskva, 1760, Hildebrand Alexander Bogdanov.
Kopp 2: Moskva 1765.
Kopp 3-4: Moskva, Fjodor Petrov, 1780.
Kopp 5-6: Moskva, Fjodor Petrov (1759-84).
Kopp 7: Moskva 17(50)?
Kopp 8: Ryssland, 1700-tal.
Kopp 9: Ryssland, 1700-tal.
Kopp 10-12: Ryssland, troligen 1700-tal.
Höjd cirka 4 cm, vikt 343 gram.

Bucklor. Lagningar. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK