SKRIVBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Fanerat med mahogny. Skinnklädd skrivskiva. Tre lådor i sarg, beslag av mässing. Raka avsmalnande ben. Längd 128. Bredd 67. Höjd 74,5 cm. Nyckel finns.
Slitage. Torrsprickor i skiva. Repor. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.